Майстерня Подарунків    Блог   Історія   Санта-Клаус і його ельфи
 14.09.2023

Санта-Клаус і його ельфи

Санта-Клаус і його ельфи

Санта Клаус - це легендарна фігура, яка в інших країнах також відома як Святий Миколай, Фадед Мороз, Пере Нодвіг, та іншими іменами. Санта Клаус є однією з найвідоміших постатей в світовій культурі, особливо серед дітей.

Підготовка до зимового свята Санта Клауса починається заздалегідь. Діти старанно пишуть листи Санті, в яких розповідають про свої найбільші бажання та побажання. Святкова атмосфера відчувається в повітрі, а вулиці та будинки прикрашені яскравими вогнями, гірляндами та прикрасами.

На ніч перед зимовим святом, діти збираються навколо ялинки або мініатюрного Санта-Клауса, співають колядки та чекають на чудо. Вони кладуть різноманітні ласощі для Санта Клауса та моркву для його оленів.

Санта Клаус зазвичай представляється як старий чоловік із сивою бородою, який одягнутий у червоний костюм із білим мехом. Він часто має велику мішок з подарунками для дітей. Основна роль Санта Клауса полягає в тому, щоб приносити радість та подарунки дітям в різні святкові періоди, особливо на Різдво. Він, за переказами, живе на Північному полюсі і користується допомогою рудих оленів, щоб подорожувати навколо світу за одну ніч і доставляти подарунки.

Історія Санта Клауса базується на численних легендах і переказах, а також на різних культурних традиціях. Він став символом великої доброти, щедрості та різдвяного веселощів. Багато країн святкують Різдво з обов'язковим включенням в обряди зображення Санта Клауса, який роздаровує подарунки дітям, слухає їхні бажання і надає їм відчуття чарівництва та свята.

Санта Клаус став невід'ємною частиною різдвяних свят та символом доброти та радості, які пов'язані з цим особливим часом року.Він літає по повітрю на санях, повних іграшок і запряжених вісімкою оленів. Говорять, що у Святвечір Санта (а також Святий Нікола або Святий Нік) проникає у будинки через трубу і кладе подарунки під Різдвяну ялинку і в панчохи усіх дітей, які протягом року поводилися добре.

Як відомо, Санта пересувається по повітрю – його сани несуть дев’ять рогастих оленів. Звуть їх складно: Dasher (Дешер), Dancer (Денсер), ‘Prancer (Пренсер), Vixen (Віксен),’ Comet (Комет), Cupid (Кьюпід), Donder (Дондера), Blitzen (Блітц), Rudolph (Рудольф). Зауважимо, більшість оленів носять чоловічі імена.

Образ Санта-Клауса має різні прототипи. Серед них – християнський святий Миколай, англійський Батько Різдво, персонажі скандинавського фольклору та язичницькі боги. Його часто зображали гігантським ельфом, лісовим духом або релігійною фігурою. Варто згадати, що образ Санта-Клауса зародився саме в американській культурі, згодом інші країни його запозичили або створили власні варіації. Уже на початку 20-го сторіччя Санта мав головні риси свого образу: білу бороду, кожух та подарунки для дітей.

Де живе Санта Клаус і його ельфи?

Холодна "країна Санта Клауса" - Лапландія, царство вічного снігу і льоду - насправді північна провінція Фінляндії. Однак резиденція "різдвяного дідуся" там існує насправді! Знаходиться вона в столиці провінції - Рованіємі.

Добрий сивобородий пан в червоному приймає тут гостей круглий рік. З центральної пошти Санта Клауса можна відправити листівку в будь-який куточок світу. А мрії дорослих і дітей про свято оживають в казковому Санта-Парку і Різдвяної селі.

Чому Санта Клаус приносить подарунки на Різдво?

Санта Клаус став різдвяним персонажем далеко не відразу. Спочатку на території Європи подарунки дітям дарували 6 грудня - в день вшанування Святого Миколая. Однак в період Реформації ця традиція зазнала змін. Персонажем, обдаровують дітей, став вважатися немовля Христос, а свято, коли це відбувалося, був перенесений на переддень католицького Різдва.

Після перемоги Контрреформації подарунки дітям знову став приносити Святий Миколай, проте як і раніше на Різдво, в кінці грудня. Хоча, наприклад, в Нідерландах цей святий (тут його звуть Синтерклаас), часом радує сюрпризами малюків на обидва свята.

Санта Клаус і Святий Миколай

Трансформація почалася у 1822 році, викладач Колумбійського університету Клемент Кларк Мур написав різдвяну казку для дітей, в ній він детально розповів про цього персонажа, який обов'язково приносить подарунки дітям, які добре поводилися в минулому році. Незадовго до Різдва поему опублікували в місцевій пресі під назвою "Ніч перед Різдвом, або Візит Святого Миколая". Вона стала дуже популярною, неодноразово перевидавалася. Багато і сьогодні стверджують, що саме завдяки Клементу Муру Святий Миколай остаточно трансформувався в свідомості мільйонів в Санта-Клауса. Вже до 1840 року, хто такий Санта-Клаус, знали практично всі жителі Нового Світу. Тому Санта Клаус і Святий Миколай - це персонажі, що приносять подарунки малечі.

Ще один важливий момент: саме в цьому вірші вперше був описаний транспорт казкового чарівника. Вказувалося, що він подорожує по небу на санях, в яких запряжені олені.

Чи існує Санта-Клаус?

Санта Клаус, як фікційний персонаж, існує в культурі та уявленнях багатьох людей, особливо в Західному світі. Він є надзвичайно популярним символом Різдва і доброти. Однак важливо розуміти, що Санта Клаус є легендарною фігурою та частиною різдвяних традицій, а не реальним істотою.

Санта Клаус базується на численних легендах та переказах, і у різних країнах його зображують по-різному. У більшості випадків він представляється як старий чоловік із сивою бородою, який приносить подарунки дітям під час Різдва. Його історія і образ розвивалися протягом віків, і вони вплинули на світову культуру та свята.

Уявлення про Санта Клауса може варіюватися в залежності від культурних та релігійних контекстів. Цей символ є частиною традиційного різдвяного свята в багатьох країнах і дійсно створює відчуття веселощів, радості та великодушності під час святкового сезону. Однак, з погляду реальності, Санта Клаус є вигаданим персонажем, і його існування в реальному світі не підтверджено.

Український Санта Клаус – хто він?

Український аналог Санта Клауса називається Святим Миколаєм або Дідом Морозом, і він є важливою фігурою у різдвяних традиціях та обрядах в Україні. Ось опис цих персонажів:

Святий Миколай (Миколайчик):

Зовнішність: Святий Миколай часто зображується як добрий старий чоловік із сивою бородою та великою митрою на голові, вбраний у єпископський одяг або білу рясу.

Роль: Він є покровителем дітей і приносить подарунки вночі з 5 на 6 грудня, в день свята Святого Миколая. В Україні цей день особливо важливий для дітей, і вони залишають взуття або скриньку під вікном, щоб Святий Миколай міг залишити в них подарунки.

Лист Санта Клаусу

Це дитяча традиція, яка наповнює серця очікуванням та чеканням на свято. Цей лист - це зв'язок між дитиною і чарівним світом Санта Клауса, де всі мрії можуть стати реальністю.

Писати листи Санта-Клаусу вже багато років є різдвяною традицією для дітей. Малюки по всьому світу пишуть про бажані подарунки та розповідають Санті про свої успіхи й бажання. Багато поштових служб дозволяють дітям надсилати листи Санті. Чимало країн мають спеціальні адреси, з яких дітям потім відповідають працівники пошти або ельфи Санти.

Зразок листа до Санта-Клауса:

1. Привіт, Санта!

Лист Санта Клаусу починається з привітання та зазначення, кому він адресований. Дитина може виразити свою радість і вдячність за можливість писати Санті.

2. Вступні слова та Вітання

У цій частині, дитина може висловити своє побажання для Санта Клауса. Наприклад: "Я дуже старалася цього року і була слухняною/слухняним. Я намагалася бути доброю/добрим та допомагати іншим."

3. Перелік Побажань

Основна частина листа - це перелік того, що дитина бажає отримати в подарунок на Різдво. Це можуть бути іграшки, книги, одяг, електроніка, інструменти або навіть домашній улюбленець. Важливо докладно описати бажані предмети або навіть прикріпити фотографії, щоб Санта точно зрозумів, що саме бажає дитина.

4. Сюрпризи та Щасливі Миті

Дитина може також поділитися своїми мріями та надіями на різдвяні сюрпризи та незабутні миті під час святкування. Наприклад: "Я мрію, щоб ви принесли мені найкращий Різдвяний сюрприз, який зробить мене дуже щасливою/щасливим. Я хотіла б відкривати подарунки разом із своєю сім'єю та нашими друзями."

5. Завдання для Санта

Лист може містити інструкції для Санта Клауса. Наприклад: "Будь ласка, завітайте до нас вночі і залиште подарунки під ялинкою чи під подушкою. Ми залишимо для вас печиво та молоко!"

6. Завершальні слова

Лист до Санта Клауса завершується словами вдячності і вітаннями на майбутнє. Наприклад: "Дякую, Санта, за те, що ти робиш Різдво таким особливим і чарівним. Я вже дуже чекаю на свої подарунки та на наше зустрічі на Різдво. Бажаю вам безпечних польотів і веселого Різдва!"

Підпис

Лист завжди підписується ім'ям дитини, щоб Санта точно знав, хто написав цей чарівний лист.

Лист до Санта Клауса - це особливий момент очікування та надії, і це може стати частиною чарівного святкового досвіду для дітей. Світ Санта Клауса завжди відкритий для добрих бажань, і це свято є часом, коли мрії можуть стати реальністю.

Ідеї подарунків для дітей та дорослих від Санта-Клауса

Лист персоналізований від Діда Мороза чи Санта-Клауса

Можливі такі персонажі:

 • Дід Мороз
 • Святий Миколай
 • Санта

Щоб створити лист, Ви можете вказати лише ім'я, а можете вказати:

 • місто проживання
 • вулицю проживання
 • подарунок, що дитина отримала у минулому році
 • подарунок, що дитина отримає в цьому році
 • досягнення дитини за рік

Лист може бути як для однієї, так і для багатьох дітей. Також лист може бути для різних вікових категорій.

Новорічна скретч карта від ельфиків

Скретч-карта Витрибеньки від ельфиків. Чудове рішення для підняття настрою. Також можна використовувати як зимову гру в компанії.

Під кожним скретчем оригінальне завдання від ельфиків, що ніколи не дасть засумувати.

В наборі:

 • скретч-карта
 • скретчер
 • кнопки для кріплення
 • серветка м'яка
 • тубус

Іменний новорічний мішечок, пакування подарунків на Новий рік

Звичайний мішок може стати особливим, якщо на нього нанести ім'я або невелику фразу. Це може бути ім'я людини, якій призначений цей мішок, наприклад "Для Юлі", або якась привітальна фраза, яка підкреслить тематику свята, наприклад "З Новим Роком!".

 • Яскравий та святковий синій колір
 • Можливість нанести ім’я отримувача подарунку
 • Розмір: 42*60см

Це надасть вашому подарунку ще більш персональний характер та зробить його унікальним. Крім того, такий мішок стане чудовим декором для святкової ялинки, адже на ньому можна нанести будь-яку індивідуальну надпис, яка створить неповторний настрій у вашому домі на протязі всіх новорічних свят.

Великий новорічний подарунок від ельфиків

Великий новорічний подарунок - чудо рішення, що створить неймовірну атмосферу свята. Ми точно знаємо, кількість емоцій, що Ви побачите та отримаєте від такого подарунка - заряд на весь рік.

Тож, у великий новорічний подарунок від ельфиків входить:

 • печиво новорічне
 • лакричні солодощі - 1 шт
 • тростини новорічні - 1 шт
 • скретч-карта від ельфів
 • іменний зайчик 30 см або іменний ведмедик 30 см
 • новорічна кольорова коробка

Також можна персоналізувати коробку - написавши невеличке побажання або ім'я одержувача. Вартість нанесення уточнюйте.

Такий чудовий подарунок можна доповнити іменним листом- що зробить свято, ще більш казковим.

Іменна новорічна куля

Іменна новорічна куля на ялинку - чудовий пам'ятний подарунок.

Характеристики:

 • скло
 • 100 мм діаметр
 • кожна куля в індивідуальній упаковці

Можна нанести ім'я.

Чудово дивиться на будь-якій новорічній ялинці. Ельфи кажуть, по-секрету, що виконує новорічні бажання.

Футболка новорічна Ельф з подарунками

Якщо ви шукаєте чудовий спосіб зробити свій Новий Рік ще більш святковим та яскравим, то ми маємо для вас прекрасний варіант - футболка новорічна з малюнком Ельфа з подарунками!

Ця футболка - прекрасний спосіб виразити своє святкове настрій та показати, що ви готові до Нового Року. Малюнок Ельфа з подарунками на фоні святкової атмосфери створює неповторний образ, який буде чудовим доповненням до вашого святкового гардеробу. А ще краще, що є чоловічі, жіночі та дитячі розміри, що дозволяє кожному знайти свою ідеальну футболку.

Наша футболка виготовлена з якісних матеріалів, що робить її дуже зручною та приємною на дотик. Вона також має прекрасний дизайн, який надає їй особливий шарм та елегантність. Ця футболка - прекрасний варіант для тих, хто бажає виглядати стильно та святково на Новий Рік.

Горнятко Ельф

Одного разу в чарівному лісі, де мешкали дивовижні істоти, жив улюблений персонаж всіх дітей - Ельф. Він був надзвичайно добрий, привітний і завжди допомагав своїм сусідам. У нього було чудове горнятко розміром 250 грамів, на якому була намальована його чарівна фігурка.

Горнятко підкреслювала його благородність та витонченість. Але найбільше вражало саме зображення Ельфа на горнятку. Це був не просто малюнок, а магія, яка оживала у звичайному побутовому предметі.

Кожен раз, коли Ельф налив у горнятко гарячий напій, він зачаровував всіх навколо своїми розповідями про далекі країни та чудеса, які там траплялися. Тому кожен, хто попадав в обійми цього чарівного горнятка, отримував не тільки відчуття затишку та комфорту, але й відкривав для себе чарівність світу, який оточував його.

Тож, якщо вам знадобиться гарячий напій в холодну зимову пору, не забувайте про це горнятко з улюбленим персонажем Ельфом - це не тільки звичайний посуд, але й джерело чарівності та доброти, які здатні навіть підняти найнижчий настрій!

Зимове свято Санта Клауса - це чарівний час року, коли діти і дорослі одночасно відчувають найбільшу порцію радості, чуда та надії. Це та довгоочікувана пора, коли Санта Клаус, добрий і доброзичливий чарівник із Північного Полюса, приносить подарунки дітям у всьому світі.

Давайте саме цей Новий Рік зробимо неймовірним, казковим і таким, що запам'ятається на багато років вперед.

Схожі статті
Історія ялинкових іграшок
Історія ялинкових іграшок Новий рік – саме те свято, яке дозволяє нам хоч на кілька годин піддатися спогадам та повернутися в дитячі роки, коли світ був сповнений дивами та...
Читати
cart
0