Майстерня Подарунків    Блог   Традиції   Образ новорічного дідуся в різних країнах
 12.10.2018

Образ новорічного дідуся в різних країнах

Образ новорічного дідуся в різних країнах

Образ новорічного дідуся в різних країнах

Кожного року настає особливий день, коли ми всі починаємо трішки більше вірити у магію, а діти усього світу з нетерпінням чекають на свого улюбленого чарівника, який вітає зі святом та приносить дарунки до осель. Малюки дістають новенькі олівці та фломастери і старанно малюють листівки новорічним персонажам, у яких розповідають про свої досягнення та побажання щодо подарунків, а потім чекають на відповідь. Але, найцікавіше те, що у головного новорічного дідуся є не одне, а кілька десятків різних імен, якими його називають у різних країнах. А може ці імена належать різним чарівникам, які разом створюють свято на всій планеті? Ви познайомитеся із образами цих чарівників, які традиційно закріпилися в культурі інших народів.

Санта Клаус

Образ товстенького дідуся в червоному костюмі, який літає на чарівних санях, запряжених оленями, прийшов зі Сполучених Штатів. Там діти з нетерпінням чекають на привітання від Санти, який зазвичай доставляє подарунки через димохід та залишає їх у спеціальних святкових панчохах, що висять поряд з каміном, або непомітно кладе під ялинку.

У Санта Клауса є помічники - ельфи, які допомагають йому створювати свято. Діти вірять, що цей чарівник живе в Лапландії та приносить подарунки лише тим, хто добре поводиться протягом року. Тому у своїх листах вони завжди розповідають про свої добрі вчинки. Образ Санти став одним із улюблених не тільки в США, але і в багатьох інших країнах. Мабуть, він дійсно дуже працьовитий чарівник.

Йоулупуккі

Цей різдвяний дідусь родом із Фінляндії. Сьогодні він виглядає майже так само, як і Санта, але все ж таки деякі національні особливості простежуються в його образі. Справа у тому, що слово “йоулупуккі” у перекладі з фінської означає “різдвяний козел”, і раніше його зображували у шкурі та навіть з маленькими ріжками, а іноді - верхом на козлі.

Йоулупуккі має дружину - Муорі, яка уособлює зиму. Головні помічники дідуся - гноми, які протягом року сидять у своїх печерах та слідкують за тим, як поводяться діти, а потім розбирають різдвяні листи та допомагають пакувати подарунки. Доречі, Йоулупуккі також мешкає в Лапландії на горі Корватунтурі. Вони із Сантою сусіди!

Сегацу-сан або Одзі-сан

В Японії за звання улюбленого новорічного чарівника змагаються два персонажі. Сегацу-сан - давній за походженням чарівник. Він одягнений у блакитне кімоно, а його головний обов’язок - цілий тиждень ходити по домівках. Цей тиждень японці називають “золотим”. На відміну від інших чарівників Сегацу-сан не дарує подарунків дітям, цим займаються їхні батьки, а сам чарівник лише вітає японців з Новим Роком.

Образ Одзі-сан, що з“явився нещодавно - це дідусь, який теж нагадує знайомого всім Санта Клауса. Він одягнений у червоний кожух, а подарунки дітям розвозить по морю. Мабуть саме через подарунки більшість дітей сьогодні віддає перевагу саме Одзі-сану.

Баббо Натале та Бефана

В Італії діти також зустрічають чарівників біля димоходів. Головними героями свята вважаються Баббо Натале та Бефана, які спускаються по трубах та залишають подарунки у святкових панчохах. Баббо Натале - це також аналог Санта Клауса, а ось Бефана - це традиційно італійська чаклунка, яка блукає по землі вночі у вигляді старої жінки. Вважається, що слухняним дітям вона приносить подарунки, а неслухняні можуть знайти у панчосі шматочок вугілля. Щоб вшанувати Баббо Натале, діти залишають біля каміна або печі різні ласощі та склянку молока, а для Бефани зазвичай ставлять бокал вина та їжу на блюдці.

Пер Ноель

Французи свого новорічного персонажа називають Різдвяним Батьком, а його прототипом є Святий Миколай. І дійсно, в образі Пер Ноеля присутні символи цього святого - біла борода і червоний кожух. З іншого боку, є і відмінності: Пер Ноель розвозить дарунки в санях та подорожує з оленями, а транспортним засобом Святого Миколая був віслюк.

Раніше у Франції був відомим протилежний персонаж - Пер Фуеттар (Père Fouettard). Цей дідусь аж ніяк не добрий, він був покликаний карати неслухняних дітей різками. Цим персонажем любили лякати тих, хто погано поводився. Однак згодом він поступово зник та повністю був заміщений добрим чарівником.

Чисхаан

Новорічний чаклун з Якутії має унікальний святковий костюм. Він носить шапку з рогами бика та розкішну синю шубу, прикрашену зображенням північного сяйва. Образ Чисхаана, якутського Бика Зими, поєднав у собі два прообрази - бика і мамонта, символізуючи силу та мудрість. За легендою якутського народу восени Чисхаан виходить з океану на сушу, приносячи з собою холод і морози. Навесні ж у Чисхаана відвалюються роги - морози слабшають, потім відпадає голова, і настає весна, а тіло льоди забирають в океан, де він відновлюється до наступної осені. Якутський Чисхаан має свою власну резиденцію в Оймяконе, куди до нього можна приїхати в гості.

Сінтерклаас

В середині листопада до Голландії на великому пароплаві прибуває Святий Миколай або, по-голландськи Синтерклаас (Sinterklaas) зі своїми помічниками Чорними пітами. Для дітей ця святкова подія зазвичай стає чимось неймовірним: Снітерклаас в червоному макінтоші і з золотим посохом в руці сидить на білому коні, а Чорні Піти поряд з ним їздять на роликах або велосипедах та роздають солодощі дітям. Найдивовижніше, що вони з'являються у всіх містах і селах країни одночасно. Протягом наступних трьох тижнів Сінтерклаас і його помічники займаються важливими справами: вони їздять по всій країні, щоб подивитися, чи добре поводяться діти. А ті в свою чергу пишуть довгі листи, в яких розповідають, які подарунки хотіли б від нього отримати.

Багато хто з батьків вважає обов’язковим дарувати у відповідь лист від Синтерклааса дитині, щоб надихнути її ще більше. У чародія є мішок із подарунками та спеціальна книга, де він записує імена дітей, їх адреси і відмічає погані та добрі вчинки.

Ось такі персонажі разом із нашим Дідом Морозом створюють справжнє свято, і це ще не повний список! А взагалі, не важливо, скільки чарівників існує, справді важливо, що саме завдяки цим образам та цим дивовижним новорічним казкам ми маємо змогу пускати диво у своє життя та ділити його один з одним!

Схожі статті
Традиції святкування дня святого Миколая
Традиції святкування дня святого Миколая Існує дуже багато традицій та звичаїв святкування дня Святого Миколая. Одна з прикмет стверджує, що в цей день потрібно розпрощатися з усіма...
Читати
Іменний лист від Зимового Миколая наймолодшим
Напередодні зимових канікул усі з нетерпінням чекають на День Святого Миколая - одне з найулюбленіших свят серед дітей. Звичайно, головним атрибутом свята є подарунки, які діти можуть знаходити у...
Читати
Різдвяні традиції різних країн
Різдвяні традиції різних країн Люди вірять, що різдвяні свята несуть щось нове та чарівне. І що напередодні Різдва та Нового Року обов'язково здійснюються бажання. У кожній країні це...
Читати
cart
0