Люди вірять, що різдвяні свята несуть щось нове та чарівне. І що напередодні Різдва та Нового Року обов'язково здійснюються бажання. У кожній країні це свято має особливості.
Ялинки є важливим атрибутом Різдва у Німеччині. Вони були вперше використані в середні віки. Різдвяну ялинку традиційно приносять до будинку напередодні Різдва. Святвечір - головний день, коли німці обмінюються подарунками зі своїми рідними. Німеччина відома своїми різдвяними ринками, де продаються всі види традиційних продуктів харчування, прикрас та подарунків. Мабуть, найвідоміші прикраси у німців - це скляні прикраси.
Канада - велика країна, де перегукуються багато різних культур. Через це тут можна побачити доволі багато різних різдвяних традицій. Вони прийшли від французів, англійців, шотландців, німців. Є одна традиція, яка популярна переважно у провінціях, невеликих містах та селищах. Люди одягаються в костюми, ходять по хатах і стукають у двері. Якщо господар будинку вгадує, хто до нього прийшов, гості співають та танцюють. Їх пригощають різдвяним пирогом або чимось смачним. Потім вони йдуть до наступного будинку. Там, де господар не вгадує, ким ряджені є, має приєднатися до веселощів. Ряджені зазвичай виходять між 26 грудня та 6 січня. У деяких місцях це навіть заборонено, тому що люди використовували цю традицію, як привід для жебракування. Також люди в Канаді обов'язково шлють різдвяні листівки своїм друзям та родичам. Канадські діти щиро вірять у Санта-Клауса. Вони впевнені, що саме Канада є його батьківщиною. Тому саме тут розвинена традиція писати лист Санта Клаусу, Діду Морозу або Святому Миколаю.
На радіостанціях грають різдвяні гімни протягом усього різдвяного періоду. Багато людей прикрашають свої будинки, вивішують нові штори та прикраси на Різдво. Більшість людей за традицією проводять свято з членами сім'ї та друзями. Традиційна різдвяна їжа на Ямайці включає свіжі фрукти, щавель, ромовий пунш та м'ясо. Сніданок зазвичай складається зі смажених бананів, фруктового соку та чаю. А вечеря подається в кінці дня. Це може бути курка, рис та горох.
Підготовка до Різдва починається заздалегідь - у грудні чи навіть у листопаді. Багато католиків відзначають Адвент. Будинки прикрашають вогнями та гірляндами зеленого, золотого, червоного та білого кольорів. Різдвяні ялинки тут також дуже популярні. Їх зазвичай прикрашають 8 грудня (Свято Непорочного Зачаття). Деякі люди кладуть на ялинку білі кульки з вати, що імітують сніг. Різдвяний стіл дуже часто накривають в саду. Популярною святковою їжею в Аргентині є смажена індичка, свинина, фаршировані томати. Опівночі тут запускають феєрверки.
Святвечір тут важливіший, ніж Різдво! У найбільшому місті Хошимін вулиці переповнені людьми напередодні Різдва. Люди святкують, кидають конфетті, фотографуються та насолоджуються вогнями великих готелів та магазинів. Багато кафе та ресторанів цього вечора відкриті.
Різдво тут зазвичай випадає на середу літніх канікул. У дітей канікули починаються в середині грудня та тривають до початку лютого. Австралійці напередодні Різдва вивішують вінки на вхідних дверях, прикрашають свої будинки та сади різдвяними вогнями. У більшості міст Австралії проводяться різдвяні фестивалі та паради. На другий день Різдва більшість людей відвідують своїх друзів або вирушають на пікнік чи на пляж. Традиційною їжею є креветки та омари.
Звісно, існує багато відмінностей у світогляді та культурі різних народів, але головними рисами святкування Різдва майже для всіх є святкове дерево, обмін подарунками, різдвяна їжа чи частування та багато, багато яскравих вогнів та феєрверків! З Новим Роком та Різдвом вас!